تاثیر جنگ در بازار آهن

نخستین هفته اسفندماه درحالی پایان یافت که قیمت روز آهن آلات عمدتا ثابت بود و نوسانات چشمگیری در بازار آهن به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین رخ نداد.

آخرین روز هفته نیز به همین منوال گذشت و به دلیل کمبود خرید آهن آلات، فروشندگان نیز تغییری در قیمت محصولات خود ایجاد نکردند.

بازار ارز نیز با وجود جنگی که روز پنجشنبه بین روسیه و اوکراین آغاز شد، واکنش چندانی به این اتفاق نشان نداد و تقریبا ثابت بود به طوری که قیمت دلار در بازار آزاد ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان مبادله ‌شد.

تحلیل قیمت آهن امروز

پنجشنبه نیمه‌تعطیل هفته گذشته درحالی سپری شد که بازار آهن و فولاد تحرک خاصی به خود ندید.

و به‌رغم عوامل متعددی که بازار را به سمت خرید آهن و افزایش قیمت‌ها سوق می‌دهد، همچنان شاهد کمبود تقاضای مصرف هستیم درحالی که قیمت‌ها نیز کماکان ثابت اعلام می‌شود.

در کنار ثبات قیمت تیرآهن در برخی مبادی فروش، در بخش کیلوفروشی شاهد افزایش قیمت ۱۰۰ تومانی این محصول بودیم همچنین قیمت تیرآهن شاخه‌ای نیز به طور میانگین ۵ الی ۵۰ هزار تومان افزایش داشت.

با وجود تحولات جنگی که روز پنجشنبه آغاز شد، کلیه خبرها حول محور این اتفاق و تأثیر آن بر بازرهای مالی می‌چرخد.

از همین رو می‌توان گفت در حال حاضر بازار داخلی آهن و فولاد واکنش خاصی به این جریان‌ها نشان نداده.

بدون توجه به آنچه در جهان می‌گذرد، سر در لاک خود فرو برده و همچنان در رکود به سر می‌برد.

اما می‌توان گفت با توجه به اینکه آهن اسفنجی در بورس کالای هفته گذشته با استقبال خوبی مواجه شد احتمال دارد نرخ آن در هفته پیش رو به بیش از ۹ هزار تومان برسد.

ولی بر مبنای آمار موجود و با توجه به میزان معاملات شمش فولادی در بورس کالای هفته گذشته می‌توان دریافت که کف قیمتی این محصول و همچنین مقاطع فولادی در هفته پیش رو ممکن است نوسان چندانی را تجربه نکند.